På Visma Spcs har vi en lång tradition av att förmedla viktig kunskap till landets företagare. Kunskap som gör vardagen enklare, rutinerna roligare och dig till en säkrare entreprenör. Det ska vara lönsamt att driva företag - och roligt.
Hos oss kommer du alltid att mötas av människor. Människor som på riktigt vill hitta den bästa lösningen för ditt företagande.
Att vi numera är ett ganska stort företag, är ingenting du kommer att märka av när du pratar med oss. Det spelar nämligen ingen roll hur stora och tekniskt framstående våra produkter är, hos oss kommer du alltid att mötas av människor.
Sedan 1984 har Visma Spcs gjort det enklare att starta och driva företag.
I dag använder mer än hälften av landets småföretag våra program.
Vi på Visma Spcs söker hela tiden efter fler duktiga och engagerade medarbetare. Vi tror att engagerade medarbetare ger glada och nöjda kunder.
Vår målsättning på Visma Spcs är att erbjuda våra kunder en enklare vardag. Därför är våra noga utvalda partners mycket viktiga för oss. Tillsammans hittar vi den bästa lösningen för dig som kund.
Vi är så glada för att du valt att vara partner till Visma Spcs och vill göra det enkelt för dig att presentera oss på rätt sätt. Därför har vi samlat allt du behöver på den här sidan.
Integrerar din skräddarsydda FileMaker-tillämpning med Visma
Fungerar tillsammans med
Kategori
Det bästa av två världar
Integrerar din skräddarsydda FileMaker-tillämpning med alla möjligheter i Visma. Du arbetar med kunder, kontakter, artiklar och ordrar tillsammans med ditt team i din FileMaker-tillämpning. Fakturor, kunder och artiklar överförs automatiskt till Visma från FileMaker och du använder alla funktioner i Visma för fakturering, reskontra, betalning och bokföring.
Det går att föra över en faktura i taget från FileMaker till Visma, eller flera fakturor på en gång. Alla kunder och artiklar som används på fakturorna som förs över uppdateras eller skapas i Visma. Du behöver alltid endast arbeta med FileMaker för att hålla dina uppgifter uppdaterade i båda systemen.
Det här är en byggsten i FileMaker som du kopierar och använder i din befintliga FileMaker-tillämpning. Du behöver FileMaker version 16 eller senare och grundläggande kunskaper om script och JSON-funktioner i FileMaker.
Integrationen kan utföras med FileMaker Pro, FileMaker Go för iPhone/iPad, WebDirect eller schemalagt på FileMaker Server.
Integrationen anpassas beroende på lösning och kan göras av dig, men vi hjälper dig gärna.